+90 530 353 39 14

Sosyal Medyada Biz}

Atatürk Posteri

Atatürk Posteri

Atatürk Posteri Nedir ? Ata Posteri Satışı

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk resminin mevcut olduğu posterler hazırlanırken öncelikle baskı teknolojisi ve renk çözünürlüğü en çok dikkat edilen detaylar arasındadır. Atatürk posteri için istenilen resimlerinin iletilmesi dahilinde üretim gerçekleşmesi ile uzun süre kullanım imkanı mevcuttur. İçerik malzemesi kaliteli ve uzun süre kullanılabilir materyallerden üretilmiştir. Renk çözünürlüğü ve istenilen ebatta hazırlanan posterler, birçok çeşidi kapsar niteliktedir.

Baskı için istenilen portre seçilebilir. Ölçü detayları ise istenilen resmin hangi detayları ile ilerlemesi gerektiği müşteriler tarafından belirlenir. Farklı baskı teknikleri ve en iyi renk kalitesi ile üretim sağlanmaktadır. Her siparişte istenilen fotoğrafın baskısı belirli ebatlarda üretilir. Baskı sağlanırken desenlerin en iyi şekilde basılması ve gönderimde dikkatli bir şekilde itina ile gönderimi sağlanır.

Poster Üretiminde Dikkat Edilenler

Poster üretiminde öncelikle istenilen resmin renk çözünürlüğüne dikkat edilmesi gerekir. Birbirinden farklı kalitede mevcut olan baskı makineleri için öncelikle posterin net görünümü ve belirli durumlara dayanıklı olması gerekir. Birçok hava koşulu, rüzgar veya yağmura karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması önemlidir.

En çok istenilen Mustafa Kemal Atatürk posteri için de aynı durum söz konusudur. Hem kalitenin hakim olduğu bir malzeme kullanımı hem de en çok tercih edilen Atatürk resimleri ile birçok kişi ve kurum tarafından basımı yaptırılır. Beklentiyi karşılayan bir kalitenin hakim olduğu resim çözünürlüğü piksel kalitesi ile de tercih edilen bir ürün içeriğine sahiptir. Üretim esnasında kullanılan her ürün istenilen materyal bazında kalite içermektedir.

Her baskının kullanım materyali içerik kalitesine göre değişim sağlayabilir. Uygun Rol lup makineleri ise oldukça revaçta kullanılan ürünlerdir. Poster üzerinde çıkan resmin boyutu ve tam aktarımı en çok dikkat edilen detaylardan biridir. Hiçbir şekilde baskı kalitesinden ödün vermeden en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Dijital Baskı Kalitesi

Her zaman dijital baskı kalitesini en iyi şekilde yansıtan makineler ile çalışma sağlanmasına dikkat edilmelidir. Birçok ürün kapasitesi ve baskı tekniği içerisinde posterler üzerinde uygulanan teknik oldukça önemlidir. İlk önce poster hazırlanırken görsel unsurlardan başlamak gerekir. Bir sonraki aşama da genel şemadır. Eğer diğer yöntem ile başlamak istenirse, içerik ve sonradan görselleşme çalışması yapılır. Birçok poster formatı mevcuttur.

 Fakat en yaygın türü ise “İmrad” olarak bilinir. Poster boyutu alan ile uyumlu olmalıdır. Tek sayfa halinde hazırlanması gereken ürünün en yaygın hali A4 boyutudur. Görünümde arka plan açık renk bırakılır. Gereksiz yazılar ve işaretler çıkarılır. En yaygın olarak tercih edilen Atatürk posteri için de aynı ölçü kalıbı dikkat edilmelidir ve en iyi şekilde kaliteli bir baskı izlenmelidir. Birçok kurum ve bireysel alımlarda Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk posterleri her zaman istenilen boyutlarda üretilir.

Dijital Baskıda Poster Düzeni Nasıl Olmalı?

Poster basımlarında en çok dikkat edilen detaylar ise oranlardır. Yerleşim oranlarında yazı %20, grafik %40 ve boşluk %40 şeklinde ayarlanması gerekir. Bu şekilde hem oranlarında tam ayarlama hem de görsel bütünlüğün en iyi şekilde yakalanması sağlanır. Yazı düzeninde çift satır aralığı bırakılmalıdır. Sık kullanılmayan kelimelerden kaçınmak en önemli detaylar arasındadır. Yazının fontu ve büyüklüğü de görsel anlamda önemlidir. Vurgu, grafik düzen ve tabloda dikkat edilmelidir. Posterlerin hazırlanması için çeşitli yazılımlar kullanılır. Matematiksel formüllerin resim olarak aktarılmasını konu alan yazılımlar ile hazırlanıp arkasına mukavva türevi sert bir detay ile sabitleme ve dik tutulmasını sağlamak gerekir. Birbirinden farklı çeşitlere sahip olan posterler her zaman görsel olarak istenilen resmin büyütülerek baskı ile çoğaltılmasına olanak tanır. 

29 Mayıs 2019
2.043 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Teklif AL